Rozmowa z drugą osobą w czasie rzeczywistym

Rozmowa z drugą osobą w czasie rzeczywistym
Jak usłyszałeś o Poznajkach?

O „Poznajkach” dowiedziałem za pośrednictwem Strony Internetowej Duszpasterstwa Akademickiego. Słuchając ogłoszeń duszpasterskich podczas jednej z mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przedstawiciel tej Wspólnoty  zachęcał do uczestnictwa w „Ukształtowanej imprezie”. Skłoniło mnie to zajrzenia na Stronę Internetową Duszpasterstwa i tam znalazłem więcej informacji na temat „Poznajek”.

Czemu zdecydowałeś się by pójść na Poznajki?

Po zapoznaniu się z informacjami na temat organizacji „Poznajek” uznałem formułę spotkania za ciekawą oraz wartą uwagi.  Fakt, że są one organizowane przez organizację kościelną dawał duże nadzieję  na spotkanie uczciwych, spokojnych i przyzwoitych osób a także, że osoby te mogą być nastawione na budowanie dłuższej i trwałej relacji.

Jakie miałeś wrażenia po Poznajkach? 

Bardzo pozytywne. Początkowo byłem bardzo spięty prawdopodobnie  ze względu na pierwsze w życiu uczestnictwo w tego typu spotkaniu. Byłem też tego dnia bardzo zmęczony po pracy i czułem pierwsze objawy przeziębienia. Miałem obawy, że niektóre bardzo pobożne osoby mogą być trudne w dyskusji. Jednak przekonałem się, że było bardzo miło i sympatycznie.

Jak rozwijała się Wasza relacja po Poznajkach?

Na pierwsze spotkanie z Gosią po „Poznajkach” wybraliśmy się na spacer na Kopiec Kościuszki zakończony w spokojnej kawiarni w centrum. Dalsze spotkania pokazały, że dobrze się rozumiemy, mamy wspólne zainteresowania oraz światopogląd.  Relacja zaczęła rozwijać się w związek. Obecnie jesteśmy już parą ponad 6 miesięcy i bardzo poważnie myślimy o wspólnej przyszłości.

Co byś powiedział osobom, które wahają się by iść na Poznajki?

Nowa technologia informatyczna (portale społecznościowe, komunikatory) miała za zadanie ułatwić kontakty międzyludzkie oraz poprawić komunikację tymczasem spowodowała, że nasze relacje stają się bardziej płytkie i powierzchowne. Zwolennicy takiej formy komunikacji używają argumentów, że przez Internet można poznać więcej ludzi w niż w ograniczonym otoczeniu „w realu”.  Myślę, że „Poznajki” są z pewnością są ciekawą formą  na poznanie nowych osób w sposób konwencjonalny (pomimo, że same zapisy odbywają się przez Internet 🙂 ).  Możliwość rozmowy z drugą osobą w „czasie rzeczywistym ” daje dużo pełniejsze możliwości jej poznania niż wirtualna forma kontaktu (nawet gdy spotkanie trwa tylko 5 minut 🙂 )